K65 RGB MINI 60% Mechanical Gaming Keyboard — CHERRY MX Brown — Black (Refurbished)
The CORSAIR K65 RGB MINI 60% Mechanical Gaming Keyboard combines top-level performance with portability, featuring AXON hyper-processing technology, CHERRY MX Brown mechanical keyswitches, and exceptional customizability in a compact design.
Features
Prodotto compatibile iCUE
Il software CORSAIR iCUE consente di collegare tutti i componenti del tuo PC per un ecosistema coeso e coinvolgente dotato di controlli intuitivi.SCOPRI DI PIÙ
SKU: CH-9194012-NA-RF
- Panoramica
- Specifiche tecniche
- Download
- Guide
- Contenuto della confezione
DESCRIZIONE CARATTERISTICHE
CONDUCI IL GIOCO
Specifiche tecniche
| Keyboard CUE Software | Supported in iCUE |
|---|---|
| Media and Volume Controls | Yes |
| Keyboard Size | 60% |
| Keyboard Report Rate | Up to 8000Hz |
| On Board Memory | 8MB |
| Onboard Profiles | Up to 50 |
| Addtl Colored Textured Keycaps | Radiant Space Bar CORSAIR logo |
| Keyboard Product Family | K65 |
| Keyboard Type Size | K65 |
| Size | 60% |
| Wired Connectivity | USB 3.0 or 3.1 Type-A |
| Keyboard Connectivity | Wired |
| Keyboard Cable Material | Braided |
| Wrist Rest | No |
|---|---|
| WIN Lock | FN Shortcut |
| Media Controls YN | Yes |
| Media Keys | FN Shortcuts |
| Key Rollover | Full Key (NKRO) with 100% Anti-Ghosting |
| Keyboard Matrix | 61 Keys |
| Key Switches | CHERRY MX Brown |
| Keyboard Layout | NA (North America) |
| Keyboard Warranty | 90 Days |
| Keyboard Compatibility | PC, Mac, or XBOX One with USB 3.0 or 3.1 Type-A port|Windows® 10 or macOS® 10.15|Internet connection for iCUE software download |
| HID Keyboard Report Rate | Up to 8000Hz |
| Weight | 0.76kg |

