XD6 RGB ELITE LCD
泵浦 / 儲槽組合
CORSAIR iCUE 讓您的整套裝備合而為一,在直覺操控下打造完整沉浸式生態系統。瞭解更多
泵浦 / 儲槽組合
展現驚艷風格
MAKE IT YOUR OWN
自訂 30 FPS IPS LCD 螢幕具有 480x480 解析度、超明亮 600cd/m² 背光以及 24 位元全彩深度,透過即時冷卻劑溫度、動畫 GIF、迷因或您的團隊標誌,讓您的組裝傑作展現精彩創意與自我風格。
顯示螢幕預覽
PRO FLOW
鮮明色彩
靈活完美

| Lighting | RGB |
|---|---|
| Compatible Materials | Only mix with other copper / brass products |
| Port Thread | G1/4" BSPP |
| Max Operating Temperature | 60°C coolant temperature |
| Pump Voltage | 12V |
| Max Hydraulic Performance | 800L/h at 2.1m pressure head (1500L/H theoretical max) |
| Pump Type | CORSAIR PWM |
| Fluid Chamber Material | Nylon |
|---|---|
| Compatible Coolants | CORSAIR XL or equivalent |
| Color | WHITE |
| Cooling Warranty | 3 Year |
| Model | Pump / Reservoir Combo |
| Weight | 1.319kg |