DOS AÑOS DE GARANTÍA
ASISTENCIA DE PRIMER NIVEL
Nuestro galardonado servicio le permitirá disfrutar de su equipo sin preocupaciones.
El software CORSAIR iCUE convierte todo su equipo en un ecosistema uniforme y completamente inmersivo que podrá controlar de forma intuitiva.MÁS INFORMACIÓN
Reacondicionamos de manera diferente, para un planeta mejor.MÁS INFORMACIÓN
CALIDAD DE SONIDO
COMODIDAD
CONECTIVIDAD
PROGRAMABLES
Nuestro galardonado servicio le permitirá disfrutar de su equipo sin preocupaciones.
| Headphone Model | VOID ELITE WIRELESS |
|---|---|
| Headphone Interface | USB WIRELESS RECEIVER |
| Headphone Battery Life | Up to 16 hours |
| Headphone Drivers | 50mm |
| Headphone Type | Wireless |
| Impedance | 32k Ohms @ 1 kHz |
| Headphone Frequency Response | 20Hz - 30 kHz |
| Headphone Sensitivity | 116dB (+/-3dB) |
| Audio Compatibility | PC, Mac, PS5, PS4 |
| Headphone Wireless Range | Up to 40ft |
| Color | WHITE |
| Audio | 7.1 Surround |
|---|---|
| Platform | PC, Mac, PlayStation 4/5 |
| Detachable Microphone | No |
| Cable Length | N/A |
| Surround Sound | Yes |
| Microphone Sensitivity | -42dB (+/-3dB) |
| iCUE Software | Yes |
| Microphone Impedance | 2.0k Ohms |
| Microphone Frequency Response | 100Hz to 10kHz |
| Microphone Type | Omni-directional |
| Weight | 0.39 |
| Headphone Model | VOID ELITE WIRELESS |
|---|---|
| Headphone Interface | USB WIRELESS RECEIVER |
| Headphone Battery Life | Up to 16 hours |
| Headphone Drivers | 50mm |
| Headphone Type | Wireless |
| Impedance | 32k Ohms @ 1 kHz |
| Headphone Frequency Response | 20Hz - 30 kHz |
| Headphone Sensitivity | 116dB (+/-3dB) |
| Audio Compatibility | PC, Mac, PS5, PS4 |
| Headphone Wireless Range | Up to 40ft |
| Color | WHITE |
| Audio | 7.1 Surround |
|---|---|
| Platform | PC, Mac, PlayStation 4/5 |
| Detachable Microphone | No |
| Cable Length | N/A |
| Surround Sound | Yes |
| Microphone Sensitivity | -42dB (+/-3dB) |
| iCUE Software | Yes |
| Microphone Impedance | 2.0k Ohms |
| Microphone Frequency Response | 100Hz to 10kHz |
| Microphone Type | Omni-directional |
| Weight | 0.39 |