HS80 MAX WIRELESS Gaming Headset, Steel Gray (EU) (Refurbished)
Forge your legacy with CORSAIR HS80 MAX multiplatform gaming headset. Enjoy true audio via high-fidelity 2.4GHz wireless and Bluetooth®, with immersive Dolby Atmos® and a high-performing omni-directional microphone.
수상
SKU: CA-9011295-EU-RF
- 개요
- 기술 사양
- 다운로드
- 가이드
- 포장 내용물
강력한 CORSAIR iCUE 소프트웨어는 사용자 정의 오디오 이퀄라이저 설정, SoundID 맞춤형 오디오, Dolby Audio 7.1 서라운드 사운드 등의 다양한 기능을 제공합니다.
사용자 정의 설정
HS80 MAX WIRELESS 만나보기
기술 사양
| Headphone Interface | USB WIRELESS RECEIVER |
|---|---|
| Headphone Battery Life | Up to: 24 hours (with RGB), 65 hours (w/o RGB), 130 hours (Bluetooth) |
| iCUE Software | Yes |
| Headphone Drivers | 50mm |
| Headphone Type | Wireless |
| Impedance | 32k Ohms @ 1 kHz |
| Headphone Frequency Response | 20Hz - 20kHz |
| Headphone Sensitivity | 119dB (+/-3dB) |
| Audio Compatibility | PC;MAC;Playstation;Switch;Mobile |
| Headphone Wireless Range | Up to 50ft |
| Battery Powered | YES |
| Color | STEEL GRAY |
| Audio | Dolby Atmos |
| Lighting | RGB |
|---|---|
| Platform | PC, MAC, PS4/5, Switch, Mbl |
| Detachable Microphone | No |
| Cable Length | N/A |
| Surround Sound | Yes |
| Microphone Sensitivity | -38 dB (+/-3dB) |
| iCUE Software | Yes |
| Microphone Impedance | 2.2k Ohms |
| Microphone Frequency Response | 100Hz to 10kHz |
| Microphone Type | Omni-directional |
| Weight | 0.352kg |
| Memory Type | USB WIRELESS RECEIVER |

