iCUE LINK XH505i
RX 360 RGB
맞춤형 냉각 키트
CORSAIR iCUE 소프트웨어로 전체 설정을 통합해 직관적으로 관리할 수 있는 매우 몰입감 넘치는 에코시스템을 구축할 수 있습니다.자세히 알아보기
맞춤형 냉각 키트
CPU 워터 블록
PUMP / RESERVOIR COMBO
PC 냉각 팬
프리미엄 라디에이터
지능형 제어
| Lighting | RGB |
|---|---|
| Compatible Materials | Only mix with other copper / brass products |
| Thermal Material | Pre-applied thermal paste |
| Socket Compatability | Intel 1700 | Intel 1851 | AMD AM5 | AMD AM4 |
| Port Thread | G1/4" BSPP |
| Radiator Thickness | 30mm |
| Max Operating Temperature | 60°C coolant temperature |
| Pump Type | Flow Drive MAX |
| Fluid Chamber Material | Nylon |
| Compatible Coolants | CORSAIR XL or equivalent |
|---|---|
| Color | BLACK |
| Cooling Warranty | 2 Year |
| Cold Plate Material | Nickel-Plated Copper |
| Number of Fans | 3 |
| Radiator Dimensions | 396mm x 120mm x 30mm |
| Model | Custom Cooling Kit |
| Weight | 6.821kg |