DOIS ANOS DE GARANTIA
SERVIÇO DE SUPORTE DE NÍVEL MUNDIAL
Nosso atendimento premiado permite que você aproveite seu equipamento com tranquilidade.
O software CORSAIR iCUE integra todo o seu equipamento, criando um ecossistema completamente imersivo com controle intuitivo.SAIBA MAIS
Recondicionamento de forma diferente: para um planeta melhor.SAIBA MAIS
QUALIDADE DE ÁUDIO
CONFORTO
CONECTIVIDADE
PROGRAMÁVEL
Nosso atendimento premiado permite que você aproveite seu equipamento com tranquilidade.
| Headphone Model | VOID ELITE WIRELESS |
|---|---|
| Headphone Interface | USB WIRELESS RECEIVER |
| Headphone Battery Life | Up to 16 hours |
| Headphone Drivers | 50mm |
| Headphone Type | Wireless |
| Impedance | 32k Ohms @ 1 kHz |
| Headphone Frequency Response | 20Hz - 30 kHz |
| Headphone Sensitivity | 116dB (+/-3dB) |
| Audio Compatibility | PC, Mac, PS5, PS4 |
| Headphone Wireless Range | Up to 40ft |
| Color | WHITE |
| Audio | 7.1 Surround |
|---|---|
| Platform | PC, Mac, PlayStation 4/5 |
| Detachable Microphone | No |
| Cable Length | N/A |
| Surround Sound | Yes |
| Microphone Sensitivity | -42dB (+/-3dB) |
| iCUE Software | Yes |
| Microphone Impedance | 2.0k Ohms |
| Microphone Frequency Response | 100Hz to 10kHz |
| Microphone Type | Omni-directional |
| Weight | 0.39 |
| Headphone Model | VOID ELITE WIRELESS |
|---|---|
| Headphone Interface | USB WIRELESS RECEIVER |
| Headphone Battery Life | Up to 16 hours |
| Headphone Drivers | 50mm |
| Headphone Type | Wireless |
| Impedance | 32k Ohms @ 1 kHz |
| Headphone Frequency Response | 20Hz - 30 kHz |
| Headphone Sensitivity | 116dB (+/-3dB) |
| Audio Compatibility | PC, Mac, PS5, PS4 |
| Headphone Wireless Range | Up to 40ft |
| Color | WHITE |
| Audio | 7.1 Surround |
|---|---|
| Platform | PC, Mac, PlayStation 4/5 |
| Detachable Microphone | No |
| Cable Length | N/A |
| Surround Sound | Yes |
| Microphone Sensitivity | -42dB (+/-3dB) |
| iCUE Software | Yes |
| Microphone Impedance | 2.0k Ohms |
| Microphone Frequency Response | 100Hz to 10kHz |
| Microphone Type | Omni-directional |
| Weight | 0.39 |