CX Series CX550M — 550瓦80 PLUS Bronze认证模块化ATX电源(翻新)
CX Series模块化电源装置是基础装机和台式电脑升级的不二之选,提供放心可靠的品质、低噪音和模块化布线的灵活优势。
SKU: CP-9020102-UK-RF
- 技术规格
- 下载
- 指南
- 指南
- 包装内容物
技术规格
| EPS Connector | 1 |
|---|---|
| SATA Connector | 5 |
| Fan Bearing Technology | Sleeve Bearing |
| Modular | Semi |
| PSU Compatibility | ATX12V v2.4 and EPS12V 2.92 standards |
| Cable Type | Low-Profile, All Black |
| Floppy Connector | 1 |
| PCIe Connector | 2 |
| Zero RPM Mode | No |
| PSU Form Factor | ATX |
| Multi GPU Ready | No |
|---|---|
| Fan Size MM | 140mm |
| Continuous Power W | 550 Watts |
| ATX Connector | 1 |
| ATX12V Version | v2.4 |
| MTBF Hours | 100,000 hours |
| 80 PLUS Efficiency | Bronze |
| Warranty | 2 Year |
| Weight | 2.2kg |