不错失每一击
胜利常伴
将耳机轻松地插入带有3.5mm接口的PC、Xbox One*、PS4、Switch或移动设备,然后开始游戏吧。
*可能需要Microsoft 3.5mm适配器(单独出售)。
PC和移动设备上的主流之选&
耳罩上带有音量控制和静音按钮
水晶般清晰的定制声效
自信地发出每一条命令
Discord认证的可拆卸式单向麦克风专为获得更好的语音质量而优化,同时可以降低环境噪音,带给您响亮、清晰的声音。

我们以不同的方式进行翻新——从而打造更加美好的地球。了解更多
将耳机轻松地插入带有3.5mm接口的PC、Xbox One*、PS4、Switch或移动设备,然后开始游戏吧。
*可能需要Microsoft 3.5mm适配器(单独出售)。
Discord认证的可拆卸式单向麦克风专为获得更好的语音质量而优化,同时可以降低环境噪音,带给您响亮、清晰的声音。

我们屡获殊荣的服务可让您无忧畅享装备。
| Headphone Model | HS35 STEREO |
|---|---|
| Headphone Interface | 3.5mm ANALOG |
| Headphone Battery Life | N/A |
| Headphone Drivers | 50mm |
| Headphone Type | Wired |
| Impedance | 32 Ohms @ 1 kHz |
| Headphone Frequency Response | 20Hz - 20 kHz |
| Headphone Sensitivity | 113dB (+/-3dB) |
| Audio Compatibility | PC, Mac, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Mobile Devices |
| Headphone Wireless Range | N/A |
| Color | BLACK |
| Audio | Stereo |
|---|---|
| Platform | PC, PS4/5, Xbox 1 / X | S, Mbl |
| Detachable Microphone | Yes |
| Cable Length | 1.8m |
| Surround Sound | No |
| Microphone Sensitivity | -38dB (+/-3dB) |
| iCUE Software | No |
| Microphone Impedance | 2.0k Ohms |
| Microphone Frequency Response | 100Hz to 10kHz |
| Microphone Type | Uni-directional with noise-cancelling |
| Weight | 0.25 |
| Headphone Model | HS35 STEREO |
|---|---|
| Headphone Interface | 3.5mm ANALOG |
| Headphone Battery Life | N/A |
| Headphone Drivers | 50mm |
| Headphone Type | Wired |
| Impedance | 32 Ohms @ 1 kHz |
| Headphone Frequency Response | 20Hz - 20 kHz |
| Headphone Sensitivity | 113dB (+/-3dB) |
| Audio Compatibility | PC, Mac, PS5, PS4, Xbox Series X | S, Xbox One, Mobile Devices |
| Headphone Wireless Range | N/A |
| Color | BLACK |
| Audio | Stereo |
|---|---|
| Platform | PC, PS4/5, Xbox 1 / X | S, Mbl |
| Detachable Microphone | Yes |
| Cable Length | 1.8m |
| Surround Sound | No |
| Microphone Sensitivity | -38dB (+/-3dB) |
| iCUE Software | No |
| Microphone Impedance | 2.0k Ohms |
| Microphone Frequency Response | 100Hz to 10kHz |
| Microphone Type | Uni-directional with noise-cancelling |
| Weight | 0.25 |