null
Carbide SPEC-06 RGB Tempered Glass Case — White
The CORSAIR Carbide Series SPEC-06 RGB is a compact mid-tower ATX case with distinctive design, built-in RGB lighting and a tempered glass side panel that keeps your PC ahead of the curve.
SKU: CC-9011147-CN
- 개요
- 기술 사양
- 다운로드
- 가이드
- 포장 내용물
기술 사양
| Case Height | 455mm |
|---|---|
| Case Length | 474mm |
| Case Width | 215mm |
| Lighting | RGB |
| Case Form Factor | MID TOWER |
| Motherboard Support | Mini-ITX | MicroATX | ATX |
| Color | WHITE |
| Case Size | NA |
| Case Window | Tempered Glass |
| Case Dimensions | 474mm x 215mm x 455mm |
|---|---|
| Compatible Liquid Coolers | H80i, H100i, H115i, H150i |
| Maximum GPU Height | 150 |
| Maximum CPU Cooler Height | 170 |
| Maximum PSU Length | 180 |
| Maximum GPU Length | 370 |
| Weight | 9.09kg |
| Case Expansion Slots | 7 |
| Case Power Supply | ATX |