null
Carbide Series 678C Low Noise Tempered Glass ATX Case — White
The CORSAIR Carbide Series 678C is a mid-tower ATX case optimized for quiet operation, blending sophisticated style and a plethora of versatile cooling and storage options.
SKU: CC-9011170-CN
- 개요
- 기술 사양
- 다운로드
- 가이드
- 포장 내용물
기술 사양
| Case Height | 497mm |
|---|---|
| Case Length | 549mm |
| Case Width | 239mm |
| Lighting | None |
| Case Form Factor | MID TOWER |
| Motherboard Support | Mini-ITX | MicroATX | ATX | E-ATX |
| Color | WHITE |
| Case Size | NA |
| Radiator Compatibility | 120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm, 420mm |
| Case Window | Tempered Glass |
| Case Dimensions | 549mm x 239mm x 497mm |
| Compatible Liquid Coolers | H55, H60, H75, H80i, H90, H100i, H105, H110i, H115i, H150i |
| Case Warranty | 2 Year |
|---|---|
| Internal 3.5" Drive Bays | 6 |
| Internal 2.5" Drive Bays | 3 |
| Lighting Effects | None |
| Maximum CPU Cooler Height | 170 |
| Maximum PSU Length | 225 |
| Case Front IO | (1x) USB 3.1 Type C, (2x) USB 3.0, (1x) Audio in/out |
| Case Drive Bays | (x6) 3.5in (x3) 2.5in |
| Maximum GPU Length | 370 |
| Weight | 14.89kg |
| Case Expansion Slots | 7 horizontal + 2 vertical |
| Case Power Supply | ATX |