- 概览
- 技术规格
- 下载
- 指南
- 包装内容物
触发力度
45g
按键使用寿命
7000万次
体验
流畅
声学特性
安静
触发点
1.9mm
总键程
4.0mm
键帽键轴
MX(十字形)
润滑
预润滑
直观的软件控制
- 编程宏,为游戏操作、启动应用程序等创建单键快捷键。
- 自定义每个按键的RGB,编程打造迷人的灯光效果。
- 可为转盘重新编程,控制滚动、缩放等操作。
了解K65 PLUS WIRELESS
技术规格
| Keyboard CUE Software | Supported in iCUE |
|---|---|
| Media and Volume Controls | Yes |
| Keyboard Size | Compact |
| Keyboard Report Rate | 1000Hz |
| Onboard Profiles | 4 |
| Adjustable Height | Yes |
| Battery Charging | USB to Computer |
| Keyboard Battery Type | Rechargeable Lithium-Ion |
| Keyboard Battery Life | Up to 266 hours with LEDs off |
| Headphone Wireless Range | Up to 33ft (10m) |
|---|---|
| Wired Connectivity | USB 3.0 or 3.1 Type-A |
| Keyboard Cable Material | Braided |
| WIN Lock | Yes |
| Key Rollover | Full Key (NKRO) with 100% Anti-Ghosting |
| Key Switches | CORSAIR MLX Red |
| Keyboard Layout | NA (North America) |
| Keyboard Warranty | 2 Year |
| Weight | 0.918kg |