AIR 5400 CURVED GLASS MID-TOWER CASE
TRIPLE-CHAMBER CHAMPION
TRIPLE-CHAMBER FOR PEAK THERMAL PERFORMANCE
DUAL CURVED GLASS FRENCH DOOR PANELS
RAPIDROUTE 2.0 CABLE MANAGEMENT SYSTEM
曲面玻璃中塔式 PC 机箱
三者之道,更胜一筹
卓越工程
轻松容纳大型 GPU
其内部空间格外宽敞,专为容纳最强 GPU 而设计,不仅预留充足散热空间,更配备双气流风道,将冷空气直接贯穿 GPU,确保其性能极致释放。


视野无阻
风光无限
线缆管理,专业高效


| Case Supported | Mini-ITX | MicroATX | ATX | E-ATX (305mm x 277mm) |
|---|---|
| Case Height | 467mm |
| Case Length | 470mm |
| Case Width | 340mm |
| Material | Steel, Tempered Glass |
| Color | WHITE |
| Case Size | Mid-Tower |
| Radiator Compatibility | 120mm, 240mm, 360mm |
| Case Window | Tempered Glass |
| Compatible Liquid Coolers | H60, H100, H115, H150, NAUTILUS, TITAN |
| Case Warranty | 2 Year |
| Internal 3.5" Drive Bays | 1 |
| Internal 2.5" Drive Bays | 2 |
| Maximum CPU Cooler Height | 180mm |
| Maximum PSU Length | 200mm |
| Case Front IO | (1x) USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, (2x) USB 3.2 Gen 1 Type-C, (1x) Audio in/out |
| Maximum GPU Length | 360mm |
| Weight | 16.9kg |
| Case Expansion Slots | 7 Horizontal |
| Case Power Supply | ATX |
| Radiator Support - Top | 360mm |
|---|---|
| Radiator Support - Front | 360mm, 240mm |
| Radiator Support - Bottom | 360mm, 240mm |
| Radiator Support - Side | None |
| Radiator Support - Rear | 120mm |
| Fan Support - Top | 3x 120mm |
| Fan Support - Front | 3x 120mm |
| Fan Support - Bottom | 3x 120mm |
| Fan Support - Side | None |
| Fan Support - Rear | 1x 120mm |
| Front IO Motherboard Connections | 1x USB-3.2 Gen2x2 Type-E, 1x USB 3.2 Gen1 20-Pin, 1x F_PANEL, 1x HD Audio |
| Reverse Connector Motherboard Support | Yes |
| Included Fans | RS-R ARGB Series |
| Dust Filtration | Yes |
| Cable Routing Space | 134mm |
| RapidRoute Included | Yes |
| Left Side Panel | Tempered Glass |
| Right Side Panel | Steel |
| Vertical Mount Support | Unsupported |