AIR 5400 CURVED GLASS MID-TOWER CASE
TRIPLE-CHAMBER CHAMPION
TRIPLE-CHAMBER FOR PEAK THERMAL PERFORMANCE
DUAL CURVED GLASS FRENCH DOOR PANELS
RAPIDROUTE 2.0 CABLE MANAGEMENT SYSTEM
MID-TOWER-PC-GEHÄUSE MIT GEBOGENEM GLAS
DREI SIND BESSER ALS ZWEI
ERSTKLASSIGE TECHNIK
GROSSE GPUs SIND HIER AUSDRÜCKLICH WILLKOMMEN
Der geräumige Innenraum wurde speziell für die leistungsstärksten GPUs entwickelt und bietet viel Platz zum Atmen sowie zwei Luftkanäle, die kühle Luft durch die GPU leiten und so für maximale Leistung sorgen.



UNEINGESCHRÄNKTE SICHT
HERVORRAGENDE AUSSICHTEN
ERWEITERTE KABELFÜHRUNG


| Case Supported | Mini-ITX | MicroATX | ATX | E-ATX (305mm x 277mm) |
|---|---|
| Case Height | 467mm |
| Case Length | 470mm |
| Case Width | 340mm |
| Material | Steel, Tempered Glass |
| Color | BLACK |
| Case Size | Mid-Tower |
| Radiator Compatibility | 120mm, 240mm, 360mm |
| Case Window | Tempered Glass |
| Compatible Liquid Coolers | H60, H100, H115, H150, NAUTILUS, TITAN |
| Case Warranty | 2 Year |
| Internal 3.5" Drive Bays | 1 |
| Internal 2.5" Drive Bays | 2 |
| Maximum CPU Cooler Height | 180mm |
| Maximum PSU Length | 200mm |
| Case Front IO | (1x) USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, (2x) USB 3.2 Gen 1 Type-C, (1x) Audio in/out |
| Maximum GPU Length | 360mm |
| Weight | 16.7kg |
| Case Expansion Slots | 7 Horizontal |
| Case Power Supply | ATX |
| Radiator Support - Top | 360mm |
|---|---|
| Radiator Support - Front | 360mm, 240mm |
| Radiator Support - Bottom | 360mm, 240mm |
| Radiator Support - Side | None |
| Radiator Support - Rear | 120mm |
| Fan Support - Top | 3x 120mm |
| Fan Support - Front | 3x 120mm |
| Fan Support - Bottom | 3x 120mm |
| Fan Support - Side | None |
| Fan Support - Rear | 1x 120mm |
| Front IO Motherboard Connections | 1x USB-3.2 Gen2x2 Type-E, 1x USB 3.2 Gen1 20-Pin, 1x F_PANEL, 1x HD Audio |
| Reverse Connector Motherboard Support | Yes |
| Included Fans | iCUE LINK LX-R RGB Series |
| Dust Filtration | Yes |
| Cable Routing Space | 134mm |
| RapidRoute Included | Yes |
| Left Side Panel | Tempered Glass |
| Right Side Panel | Steel |
| Vertical Mount Support | Unsupported |