VIRTUOSO PRO 오픈형 스트리밍/게이밍 헤드셋 - 카본(EU)
최상의 스트리밍과 게임 순간을 위한 무대를 마련하세요. VIRTUOSO PRO는 최신 그래핀 드라이버와 오픈형 이어컵 디자인으로 실감나는 오디오를 선사합니다.
€199.99Current price: €199.99
추가 고려 사항
ST100 RGB Premium Headset Stand with 7.1 Surround Sound (EU)
€69.99Current price: €69.99
SKU: CA-9011370-EU
€199.99Current price: €199.99
- 개요
- 기술 사양
- 다운로드
- 가이드
- 포장 내용물
VIRTUOSO PRO를 만나보세요
기술 사양
| Headphone Interface | 3.5mm |
|---|---|
| Headphone Battery Life | N/A |
| iCUE Software | No |
| Headphone Drivers | 50mm |
| Headphone Type | Wired |
| Impedance | 32 Ohms @ 1 kHz |
| Headphone Frequency Response | 20Hz-40kHz |
| Headphone Sensitivity | 116dB (+/-3dB) |
| Audio Compatibility | PC, Mac, Xbox Series X | S, Xbox One*, PS5, PS4, Nintendo Switch and mobile devices |
| Headphone Wireless Range | N/A |
| Battery Powered | N/A |
| Color | Black |
| Lighting | None |
|---|---|
| Detachable Microphone | Yes |
| Cable Length | 1.8m |
| Surround Sound | No |
| Microphone Sensitivity | -42dB (+/-3dB) |
| iCUE Software | No |
| Microphone Impedance | 2.2k Ohms |
| Microphone Frequency Response | 100Hz to 10kHz |
| Microphone Type | Uni-directional |
| Weight | 0.338kg |
| Memory Type | 3.5mm |
