null
K95 RGB PLATINUM 기계식 게이밍 키보드 — CHERRY® MX Speed — Black (RU2)
CORSAIR K95 RGB PLATINUM은 경량 알루미늄 프레임 기반에 CHERRY®
SKU: CH-9127014-RU
- 개요
- 기술 사양
- 다운로드
- 가이드
- 포장 내용물
기술 사양
| Keyboard CUE Software | Supported in iCUE |
|---|---|
| Media and Volume Controls | Yes |
| Keyboard Size | Extended |
| Wrist Rest Included | Included, detachable, dual-sided, with soft touch finish |
| Keyboard Report Rate | 1000Hz |
| Keyboard Color | RGB |
| Onboard Profiles | 5 |
| Addtl Colored Textured Keycaps | FPS MOBA |
| Keyboard Product Family | K95 |
| Keyboard Type Size | K95 |
| Size | Extended |
| Adjustable Height | Yes |
| Wired Connectivity | USB 2.0 Type-A |
| Keyboard Connectivity | Wired |
| Keyboard Cable Material | Braided |
| Wrist Rest | Included, detachable, dual-sided, with soft touch finish |
|---|---|
| WIN Lock | Dedicated Hotkey |
| Media Controls YN | Yes |
| Media Keys | Dedicated Buttons, Volume Roller |
| Key Rollover | Full Key (NKRO) with 100% Anti-Ghosting |
| Keyboard Matrix | 111 Keys |
| Macro Keys | 6 |
| Key Switches | CHERRY MX SPEED Silver |
| Keyboard Layout | RU (Russia) |
| Keyboard Warranty | 2 Year |
| Keyboard Compatibility | PC with two USB 2.0 Type-A ports|Windows® 10, Windows 8.1, or Windows 7|Internet connection for iCUE software download |
| HID Keyboard Report Rate | 1000Hz |
| Weight | 1.324kg |
| USB Passthrough | USB 2.0 Type-A |

