null
VS Series™ VS650 — 650 Watt Power Supply (EU Plug)
The CORSAIR VS650 is a great choice if you’re building a home or office system with lower power demands, but you still demand the compatibility and reliability that CORSAIR is known for.
SKU: CP-9020098-EU
- 개요
- 기술 사양
- 가이드
- 포장 내용물
기술 사양
| EPS Connector | 1 |
|---|---|
| SATA Connector | 4 |
| Fan Bearing Technology | Sleeve Bearing |
| Dimensions | 150mm x 86mm x 140mm |
| Modular | No |
| PSU Compatibility | ATX12V v2.31 and EPS12V 2.91 standards |
| Cable Type | Sleeved |
| Floppy Connector | 2 |
| PCIe Connector | 2 |
| Zero RPM Mode | No |
| PSU Form Factor | ATX |
| Multi GPU Ready | No |
|---|---|
| Fan Size MM | 120mm |
| Continuous Power W | 650 Watts |
| ATX Connector | 1 |
| Continuous Output Rated Temp C | 40°C |
| ATX12V Version | v2.31 |
| MTBF Hours | 100,000 hours |
| 80 PLUS Efficiency | White |
| Warranty | 3 Year |
| Weight | 1.9kg |