null
STRAFE Mechanical Gaming Keyboard — CHERRY® MX Brown (CH)
Built for precision engineering and outrageous customization options, the STRAFE mechanical keyboard combines pro-proven CHERRY® MX gaming switch technology with brilliant dynamic lighting control.
kr 1,356.94Current price: SEK 1,356.94
SKU: CH-9000092-CH
- 개요
- 기술 사양
- 다운로드
- 가이드
- 포장 내용물
기술 사양
| Keyboard CUE Software | Supported in iCUE |
|---|---|
| Media and Volume Controls | Yes |
| Keyboard Size | Full Size |
| Wrist Rest Included | Sold seperately |
| Keyboard Report Rate | 1,000Hz |
| Keyboard Color | RED |
| On Board Memory | Yes |
| Addtl Colored Textured Keycaps | FPS and MOBA keycap set |
| Keyboard Product Family | STRAFE |
| Keyboard Type Size | STRAFE |
| Size | Full Size |
| Spill Dust Resistant | Full Size |
| Adjustable Height | Yes |
| Wired Connectivity | USB 2.0 Type-A |
| Keyboard Connectivity | Wired |
| Keyboard Dimensions | 448mm x 170mm x 40mm |
| Keyboard Cable Material | Tangle-free rubber |
|---|---|
| Wrist Rest | Sold seperately |
| WIN Lock | Dedicated Hotkey |
| Media Controls YN | Yes |
| Media Keys | FN Shortcuts |
| Key Rollover | Full Key (NKRO) with 100% Anti-Ghosting |
| Keyboard Matrix | 105 Keys |
| Key Switches | CHERRY MX Brown |
| Keyboard Layout | CH |
| Keyboard Backlighting | RED |
| Keyboard Warranty | 2 Year |
| Keyboard Compatibility | PC with two USB 2.0 Type-A ports|Windows® 10, Windows 8.1, or Windows 7|Internet connection for iCUE software download |
| HID Keyboard Report Rate | 1,000Hz |
| Weight | 1.352kg |
| USB Passthrough | USB 2.0 Type-A |