MP600 CORE XT 2 TB PCIe (Gen4) x4 NVMe M.2 SSD (renoverad)
CORSAIR MP600 CORE XT har fantastisk lagringsprestanda och är idealisk för PCIe Gen4-kompatibla moderkort och bärbara datorer.
SKU: CSSD-F2000GBMP600CXT-RF2
- Overview
- Tech Specs
- Tech Specs
- Nedladdningar
- Guides
- Guides
EXTREM PCIe GEN4-LAGRINGSPRESTANDA
En PCIe Gen4 x4-styrenhet levererar upp till 5 000 MB/s i sekventiell läshastighet och 4 400 MB/s i sekventiell skrivhastighet* för imponerande läs-, skriv- och svarstider.
*Prestanda och hållbarhet varierar beroende på kapacitet.
EN SNABBARE DATOR
Läs in spel, starta Windows, öppna och överför filer snabbare än någonsin.
HÖGHASTIGHETS-PCIe 4.0 x4 NVMe 1.4 M.2-GRÄNSSNITT
MP600 CORE XT levererar imponerande lagringsprestanda för PCIe Gen4-kompatibla system.
3D QLC NAND MED HÖG DENSITET
En perfekt kombination av prestanda och valuta för pengarna.
KOMPAKT M.2 2280-FORMFAKTOR
Passar de flesta moderkort och bärbara datorer.
Tech Specs
| Storage Form Factor | M.2 2280 |
|---|---|
| Storage Temperature | -40°C to +85°C |
| Storage Humidity | 93% RH (40° C) |
| SSD Package Contents | MP600 CORE XT M.2 SSD |
| SSD Compatibility | M.2 2280 Interface Connector Windows 11, Windows 10, Mac OS X |
| Vibration | 20Hz~80Hz/1.52mm, 80Hz~2000Hz/20G |
| SSD Shock | 1,500 G |
| SSD Operating Temperature | 0°C to +65°C |
|---|---|
| DEVSLP | PS4: <3mW |
| NAND Technology | 3D QLC |
| SSD Smart Support | Yes |
| Interface | PCIE* 4 x 4 |
| Weight | 0.030kg |
Tech Specs
| Storage Form Factor | M.2 2280 |
|---|---|
| Storage Temperature | -40°C to +85°C |
| Storage Humidity | 93% RH (40° C) |
| SSD Package Contents | MP600 CORE XT M.2 SSD |
| SSD Compatibility | M.2 2280 Interface Connector Windows 11, Windows 10, Mac OS X |
| Vibration | 20Hz~80Hz/1.52mm, 80Hz~2000Hz/20G |
| SSD Shock | 1,500 G |
| SSD Operating Temperature | 0°C to +65°C |
|---|---|
| DEVSLP | PS4: <3mW |
| NAND Technology | 3D QLC |
| SSD Smart Support | Yes |
| Interface | PCIE* 4 x 4 |
| Weight | 0.030kg |