MP700 PRO 2TB PCIe Gen5 x4 NVMe 2.0 M.2 SSD (renoverad)
Upplev fantastisk PCIe Gen5-prestanda för lagring i ditt system med extremt snabba hastigheter för sekventiell läshastighet och skrivhastighet, samt lång hållbarhet tack vare ett NVMe 2.0-gränssnitt med hög bandbredd.
SKU: CSSD-F2000GBMP700PNH-RF2
- Overview
- Tech Specs
- Tech Specs
- Nedladdningar
- Guides
- Guides
OÖVERTRÄFFAD GEN5-LAGRINGSPRESTANDA
PCIe Gen5 x4 i kombination med ett NVMe 2.0-gränssnitt med hög bandbredd ger snabbare dataöverföringar och bättre M.2 SSD-prestanda än någonsin tidigare.*
UPP TILL 12 400 MB/s i sekventiell läshastighet
UPP TILL 11 800 MB/s i sekventiell skrivhastighet
UPP TILL 12 400 MB/s i sekventiell läshastighet
UPP TILL 11 800 MB/s i sekventiell skrivhastighet
*SSD-kylare krävs. Kontrollera moderkortet för mer information.
3D TLC NAND MED HÖG DENSITET
Kombinerar höghastighetsprestanda med oslagbar hållbarhet, så att din hårddisk står sig och presterar på topp i många år.
KOMPAKT FORMFAKTOR
Ansluts direkt till moderkortet.*
*Vissa Intel Z690- och Z790-moderkort samt moderkort i AMD 600-serien. Lägre prestanda på PCIe Gen4 M.2-moderkort.
MICROSOFT DIRECTSTORAGE**
Gör det möjligt för MP700 PRO att kommunicera direkt med ditt grafikkort när du spelar kompatibla spel, vilket gör inläsningen extremt snabb.
** DirectStorage kräver en DirectX12 GPU med stöd för Shader Model 6.0.
Tech Specs
| Storage Form Factor | M.2 2280 |
|---|---|
| Heatsink Color | BLACK |
| Storage Temperature | -40°C to +85°C |
| Storage Humidity | 93% RH (40° C) |
| SSD Package Contents | MP700 PRO M.2 SSD (no included heatsink, separate cooling required) |
| SSD Compatibility | M.2 2280 Interface Connector Windows 10, 11, Mac OS X |
| Vibration | 20 Hz~80 Hz/1.52 mm, 80 Hz~2000 Hz/20G |
| SSD Shock | 1,500 G |
| SSD Operating Temperature | 0°C to +70°C |
|---|---|
| DEVSLP | PS4: <85mW |
| Encryption | AES 256-bit Encryption |
| NAND Technology | 3D TLC |
| SSD Smart Support | Yes |
| Interface | PCIE* 5 x 4 |
| Weight | 0.030kg |
Tech Specs
| Storage Form Factor | M.2 2280 |
|---|---|
| Heatsink Color | BLACK |
| Storage Temperature | -40°C to +85°C |
| Storage Humidity | 93% RH (40° C) |
| SSD Package Contents | MP700 PRO M.2 SSD (no included heatsink, separate cooling required) |
| SSD Compatibility | M.2 2280 Interface Connector Windows 10, 11, Mac OS X |
| Vibration | 20 Hz~80 Hz/1.52 mm, 80 Hz~2000 Hz/20G |
| SSD Shock | 1,500 G |
| SSD Operating Temperature | 0°C to +70°C |
|---|---|
| DEVSLP | PS4: <85mW |
| Encryption | AES 256-bit Encryption |
| NAND Technology | 3D TLC |
| SSD Smart Support | Yes |
| Interface | PCIE* 5 x 4 |
| Weight | 0.030kg |