90-DAY WARRANTY
WORLD-CLASS SUPPORT
Our award-winning service means you can enjoy your gear worry-free.
El software CORSAIR iCUE convierte todo su equipo en un ecosistema uniforme y completamente inmersivo que podrá controlar de forma intuitiva.MÁS INFORMACIÓN
Reacondicionamos de manera diferente, para un planeta mejor.MÁS INFORMACIÓN
FUERZA DE ACTUACIÓN
45 g
VIDA ÚTIL EN N.º PULSACIONES:
70 MILLONES
SENSACIÓN
LINEAL
PERFIL ACÚSTICO
SILENCIOSO
PUNTO DE ACTUACIÓN
1,9 mm
RECORRIDO TOTAL:
4,0 mm
JUEGO DE TECLAS
MX (CRUZ)
LUBRICACIÓN
PRELUBRICADO
Our award-winning service means you can enjoy your gear worry-free.
| Keyboard CUE Software | Supported in iCUE |
|---|---|
| Media and Volume Controls | Yes |
| Keyboard Size | Compact |
| Keyboard Report Rate | 1000Hz |
| Onboard Profiles | 4 |
| Adjustable Height | Yes |
| Battery Charging | USB to Computer |
| Keyboard Battery Type | Rechargeable Lithium-Ion |
| Keyboard Battery Life | Up to 266 hours with LEDs off |
| Wired Connectivity | USB 3.0 or 3.1 Type-A |
|---|---|
| Keyboard Cable Material | Braided |
| WIN Lock | Yes |
| Key Rollover | Full Key (NKRO) with 100% Anti-Ghosting |
| Key Switches | CORSAIR MLX Red |
| Keyboard Layout | NA (North America) |
| Keyboard Warranty | 90 Days |
| Weight | 1.3kg |
| Keyboard CUE Software | Supported in iCUE |
|---|---|
| Media and Volume Controls | Yes |
| Keyboard Size | Compact |
| Keyboard Report Rate | 1000Hz |
| Onboard Profiles | 4 |
| Adjustable Height | Yes |
| Battery Charging | USB to Computer |
| Keyboard Battery Type | Rechargeable Lithium-Ion |
| Keyboard Battery Life | Up to 266 hours with LEDs off |
| Wired Connectivity | USB 3.0 or 3.1 Type-A |
|---|---|
| Keyboard Cable Material | Braided |
| WIN Lock | Yes |
| Key Rollover | Full Key (NKRO) with 100% Anti-Ghosting |
| Key Switches | CORSAIR MLX Red |
| Keyboard Layout | NA (North America) |
| Keyboard Warranty | 90 Days |
| Weight | 1.3kg |