null
Vengeance® Series 64GB (2 x 32GB) DDR4 SODIMM 2400MHz CL16 Memory Kit
Corsair Vengeance Series DDR4 SODIMM memory modules are designed for high performance on 6th generation Intel Core systems. No configuration is required to take advantage of the higher speed – just plug it in and go.
Features
iCUE-kompatibles Produkt
Die CORSAIR iCUE-Software verwandelt Ihr gesamtes Setup in ein vollständig immersives Netzwerk mit intuitiver Steuerung.MEHR ERFAHREN
Haftungsausschluss zur getesteten Speichergeschwindigkeit
* Erfordert Übertaktung/PC-BIOS-Anpassungen. Die maximale Geschwindigkeit und Leistung hängt von den Systemkomponenten einschließlich Mainboard und CPU ab.
SKU: CMSX64GX4M2A2400C16
- Überblick
- Technische Daten
- Downloads
- Hilfe-Anleitungen
- Lieferumfang
Technische Daten
| Memory Size | 2 x 32GB memory modules |
|---|---|
| Tested Latency | 16-16-16-39 |
| Tested Speed | 2400 MT/s |
| Tested Voltage | 1.2V |
| SPD Voltage | 1.2V |
| Speed Rating | PC4-19200 (2400MHz) |
| SPD Speed | 2400MHz |
| SPD Latency | 16-16-16-39 |
| Memory Series | VENGEANCE SODIMM |
|---|---|
| Package Memory Pin | 260 |
| Weight | 0.03kg |
| Fan Included | No |
| Memory Compatibility | Intel 300 Series,Intel 400 Series,Intel 500 Series |
| Memory Detail Compatibility | Intel 300 Series,Intel 400 Series,Intel 500 Series |
| Memory Type | DDR4 |
