©2024 Activision Publishing, Inc.
ACTIVISION, CALL OF DUTY, and CALL OF DUTY BLACK OPS are trademarks of Activision Publishing, Inc. All other trademarks and trade names are the property of their respective owners.
CORSAIR iCUE ソフトウェアは、セットアップ全体を取りまとめ、直感的制御で臨場感あふれるエコシステムを演出します。詳しく見る

プレミアムゲーミングヘッドセット
カスタム調整された一組の 50mm 高密度ネオジムオーディオドライバーが、かすかな囁き声からあたりに響き渡る爆音まで、20Hz~40,000Hz の広い周波数帯であらゆるサウンドのディテールをキャッチします。
©2024 Activision Publishing, Inc.
ACTIVISION, CALL OF DUTY, and CALL OF DUTY BLACK OPS are trademarks of Activision Publishing, Inc. All other trademarks and trade names are the property of their respective owners.
| Headphone Model | HS80 RGB WIRELESS |
|---|---|
| Headphone Interface | USB WIRELESS RECEIVER |
| Headphone Battery Life | Up to 20 hours |
| iCUE Software | Yes |
| Headphone Drivers | 50mm |
| Headphone Type | Wireless |
| Impedance | 32k Ohms @ 1 kHz |
| Headphone Frequency Response | 20Hz - 40 kHz |
| Headphone Sensitivity | 116dB (+/-3dB) |
| Audio Compatibility | PC;MAC;Playstation |
| Headphone Wireless Range | Up to 60ft |
| Color | GRAY |
| Audio | Dolby Atmos |
| Platform | PC, Mac, PlayStation 4/5 |
|---|---|
| Model | HS80 RGB WIRELESS |
| Detachable Microphone | No |
| Cable Length | N/A |
| Surround Sound | Yes |
| Microphone Sensitivity | -40dB (+/-3dB) |
| iCUE Software | Yes |
| Microphone Impedance | 2.2k Ohms |
| Microphone Frequency Response | 100Hz to 10kHz |
| Microphone Type | Omni-directional |
| Weight | 0.368kg |
| Memory Type | USB WIRELESS RECEIVER |