null
Air Series™ SP120 PWM Quiet Edition High Static Pressure Fan
The wide body, low-pitch blades of the SP120 fans combined with the custom housing provides outstanding static pressure and airflow through heatsinks or radiators.
SKU: CO-9050011-WW
- 개요
- 개요
- 기술 사양
- 다운로드
- 가이드
- 포장 내용물
null
기술 사양
| Weight | 0.27kg |
|---|---|
| Fan Type | Quiet Edition |
| Fan Airflow | 37.85 CFM |
| Fan Model | SP Series |
| Flow Type | STATIC PRESSURE |
| LINK Compatibility | None |
| Fan Static Pressure | 1.29 mm-H2O |
| Speed | 1450 RPM |
| Sound Level | 23 dBA |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Power Draw | 0.08 A |
| Package Quantity | 1 |
| Operating Voltage | 7V - 12V |
| LED Color | None |
| Fan Size | 120mm x 25mm |
| Bearing Type | Hydraulic |
| Fan Warranty | 2 Year |