Механическая игровая клавиатура K70 CORE RGB — черная (CN)
Игровая клавиатура CORSAIR K70 CORE позволяет играть с максимальной отдачей и делает игру и набор текста просто потрясающими благодаря удобному управлению мультимедиа и линейным переключателям клавиш CORSAIR MLX Red.
Keyboard Layout
SKU: CH-910971E-CN
- Обзор
- Технические характеристики
- Загрузки
- Гиды
- Комплект поставки
Технические характеристики
| Keyboard CUE Software | Supported in iCUE |
|---|---|
| Media and Volume Controls | Yes |
| Keyboard Size | Full Size |
| Wrist Rest Included | No |
| Keyboard Report Rate | 1,000Hz |
| On Board Memory | Yes |
| Keyboard Product Family | K70 |
| Keyboard Type Size | K70 |
| Size | Full Size |
| Adjustable Height | Yes |
| Wired Connectivity | USB Type-A |
| Keyboard Connectivity | Wired |
| Keyboard Cable Material | Tangle-free rubber |
| Wrist Rest | No |
|---|---|
| WIN Lock | FN Shortcut |
| Media Controls YN | Yes |
| Media Keys | FN Shortcuts |
| Key Rollover | Full Key (NKRO) with 100% Anti-Ghosting |
| Keyboard Matrix | 104 Keys |
| Key Switches | CORSAIR MLX Red |
| Keyboard Layout | CN (China) |
| Keyboard Warranty | 2 Year |
| Keyboard Compatibility | PC or Mac® with a USB 3.0 or 3.1 Type-A port|Windows® 10|macOS® 10.15 or later|Internet connection for iCUE software download |
| HID Keyboard Report Rate | 1,000Hz |
| Weight | 0.934kg |






