VAD ÄR iCUE LINK? Bygg din egen dator på ett nytt sätt tack vare en banbrytande teknik med en enda kabel som automatiskt upptäcker och konfigurerar dina datorfläktar, processorkylare och andra interna komponenter. Minska kabelröran med ett nätverk av smarta, sammankopplade komponenter. iCUE LINK-ekosystemet använder en enda anslutning för alla iCUE LINK-enheter. Varje komponent ansluts direkt till nästa, vilket skapar en kedja av enheter. *iCUE LINK QX RGB-expansionssatser kräver en iCUE LINK System Hub (säljs separat) eller en iCUE LINK-kabel (säljs separat) för att fungera.
BYGG BÄTTRE. BYGG SMARTARE.
DET ENKLA SÄTTET ATT BYGGA EN DATOR PÅ
LÄNKA DINA KOMPONENTER
GÖR SYSTEMET ENHETLIGT

iCUE LINK QX120 RGB 120mm PWM PC Fan Expansion Kit
Add a CORSAIR iCUE LINK QX120 RGB 120mm PWM Fan Expansion Kit to your system for even more lighting with four distinct light zones. Requires an iCUE LINK System Hub and cables (sold separately).
Click to see more iCUE Link products, cables and accessories
Color
Svart
Vit
Färg:
Fan Size
140 mm x 25 mm
120 mm x 25 mm
Features
iCUE-kompatibel produkt
Programvaran CORSAIR iCUE förvandlar hela ditt system till en enhet och skapar ett helt integrerat ekosystem med intuitiv styrning.LÄS MER
Utmärkelser
SKU: CO-9051001-WW
- Overview
- Tech Specs
- Nedladdningar
- Guides
- Paketets innehåll
LÄGET ZERO RPM
Med PWM-styrning kan du ställa in fläkthastigheter exakt så att dina fläktar bara snurrar så fort som de behöver. Det leder till mindre fläktljud totalt sett, medan stöd för Zero RPM innebär att de kan sluta snurra helt vid låg belastning.
Tech Specs
| Weight | 0.306kg |
|---|---|
| Fan Airflow | 16.44 – 63.1 CFM |
| Fan Model | QX SERIES |
| Flow Type | STATIC PRESSURE |
| LINK Compatibility | RGB |
| Fan Static Pressure | 0.17 – 3.8 mm-H2O |
| Speed | 400 - 2400 RPM ±10% |
| Sound Level | 10 - 37 dBA |
|---|---|
| PWM Control | Yes |
| Power Draw | 1.02A |
| Package Quantity | 1 |
| LED Color | RGB |
| Fan Size | 120mm x 25mm |
| Bearing Type | Magnetic Dome |





