K65 RGB MINI 60% Mechanical Gaming Keyboard — CHERRY MX Brown — Black (Refurbished)
The CORSAIR K65 RGB MINI 60% Mechanical Gaming Keyboard combines top-level performance with portability, featuring AXON hyper-processing technology, CHERRY MX Brown mechanical keyswitches, and exceptional customizability in a compact design.
Features
iCUE-kompatibel produkt
Programvaran CORSAIR iCUE förvandlar hela ditt system till en enhet och skapar ett helt integrerat ekosystem med intuitiv styrning.LÄS MER
SKU: CH-9194012-NA-RF
- Overview
- Tech Specs
- Nedladdningar
- Guides
- Paketets innehåll
Inbyggda genvägar
Många kortkommandon
Få tillgång till en mängd olika funktioner, bland annat mer än 30 unika reglage för belysning, profiler, makron, medier, volym och muspekaren.
Integrerad makroinspelning och två funktionslager gör att du kan spela in makron när som helst (FN + valfri tangent). Med FN + FN2 + valfri tangent kan du komma åt dina avancerade kommandon utan att behöva ”offra” några standardtangenter.
FUNKTIONSPROFIL
TA BEFÄLET
Tech Specs
| Keyboard CUE Software | Supported in iCUE |
|---|---|
| Media and Volume Controls | Yes |
| Keyboard Size | 60% |
| Keyboard Report Rate | Up to 8000Hz |
| On Board Memory | 8MB |
| Onboard Profiles | Up to 50 |
| Addtl Colored Textured Keycaps | Radiant Space Bar CORSAIR logo |
| Keyboard Product Family | K65 |
| Keyboard Type Size | K65 |
| Size | 60% |
| Wired Connectivity | USB 3.0 or 3.1 Type-A |
| Keyboard Connectivity | Wired |
| Keyboard Cable Material | Braided |
| Wrist Rest | No |
|---|---|
| WIN Lock | FN Shortcut |
| Media Controls YN | Yes |
| Media Keys | FN Shortcuts |
| Key Rollover | Full Key (NKRO) with 100% Anti-Ghosting |
| Keyboard Matrix | 61 Keys |
| Key Switches | CHERRY MX Brown |
| Keyboard Layout | NA (North America) |
| Keyboard Warranty | 90 Days |
| Keyboard Compatibility | PC, Mac, or XBOX One with USB 3.0 or 3.1 Type-A port|Windows® 10 or macOS® 10.15|Internet connection for iCUE software download |
| HID Keyboard Report Rate | Up to 8000Hz |
| Weight | 0.76kg |

