K65 RGB MINI 60% Mechanical Gaming Keyboard — CHERRY MX Red (ND) — White
The CORSAIR K65 RGB MINI 60% Mechanical Gaming Keyboard combines top-level performance with portability, featuring AXON hyper-processing technology, CHERRY MX Red mechanical keyswitches, and exceptional customizability in a compact design.
Keyboard Color
Svart
Vit
Färg:
Keyboard Layout
DE – tysk layout
FR – fransk layout
JP – japansk layout
NA – nordamerikansk layout
ND – nordisk layout
UK – brittisk layout
Switch Type
Cherry® MX RGB Red
Cherry® MX RGB Speed
SKU: CH-9194110-ND
- Overview
- Tech Specs
- Nedladdningar
- Guides
- Paketets innehåll
Inbyggda genvägar
Många kortkommandon
Få tillgång till en mängd olika funktioner, bland annat mer än 30 unika reglage för belysning, profiler, makron, medier, volym och muspekaren.
Integrerad makroinspelning och två funktionslager gör att du kan spela in makron när som helst (FN + valfri tangent). Med FN + FN2 + valfri tangent kan du komma åt dina avancerade kommandon utan att behöva ”offra” några standardtangenter.
FUNKTIONSPROFIL
TA BEFÄLET
Tech Specs
| Keyboard CUE Software | Supported in iCUE |
|---|---|
| Media and Volume Controls | Yes |
| Keyboard Size | 60% |
| Wrist Rest Included | No |
| Keyboard Report Rate | Up to 8,000Hz with AXON |
| On Board Memory | 8MB |
| Onboard Profiles | Up to 50 |
| Addtl Colored Textured Keycaps | Polycarbonate radiant spacebar and CORSAIR logo ESC keycaps |
| Keyboard Product Family | K65 |
| Keyboard Type Size | K65 |
| Size | 60% |
| Spill Dust Resistant | 0.6 |
| Adjustable Height | No |
| Wired Connectivity | USB 3.0 or 3.1 Type-A |
| Keyboard Connectivity | Wired |
| Keyboard Dimensions | 294mm x 105mm x 44mm |
|---|---|
| Keyboard Cable Material | Braided |
| Wrist Rest | No |
| WIN Lock | FN Shortcut |
| Media Controls YN | Yes |
| Media Keys | FN Shortcuts |
| Key Rollover | Full Key (NKRO) with 100% Anti-Ghosting |
| Keyboard Matrix | 62 Keys |
| Key Switches | CHERRY MX Red |
| Keyboard Layout | ND |
| Keyboard Backlighting | RGB |
| Keyboard Warranty | 2 Year |
| Keyboard Compatibility | PC, Mac, or XBOX One with USB 3.0 or 3.1 Type-A port|Windows® 10 or macOS® 10.15|Internet connection for iCUE software download |
| HID Keyboard Report Rate | Up to 8,000Hz with AXON |
| Weight | 0.57kg |