VENGEANCE® 48 GB (2 × 24 GB) DDR5 CUDIMM 8 000 MT/s CL38-minnespaket – Silver
Ger dig högre frekvenser och större kapacitet för DDR5 RAM-teknik i en högkvalitativ och kompakt DDR5-minnesmodul som passar ditt system.
Features
Ansvarsfriskrivning gällande testad hastighet för minne
* Kräver överklockning/PC BIOS-justeringar. Maximal hastighet och prestanda beror på systemkomponenter, inklusive moderkort och CPU.
SKU: CMKC48GX5M2X8000C38
- Overview
- Tech Specs
- Nedladdningar
- Guides
- Paketets innehåll
ENKLARE ÄN NÅGONSIN
INTEGRERAD KLOCKGENERATOR
Den inbyggda klockgeneratorn och spänningsregleringssystemet ger bättre stabilitet och signalintegritet vid ultrahöga klockfrekvenser.
ÖVERKLOCKA PÅ DITT SÄTT
ANPASSADE INTEL XMP 3.0-PROFILER
Slipp justera prestandainställningarna manuellt varje gång när du sparar dina egna XMP-profiler via iCUE.
Konfigurera och spara dina inställningsprofiler efter app eller uppgift för bättre effektivitet.
Konfigurera och spara dina inställningsprofiler efter app eller uppgift för bättre effektivitet.
MAXIMAL BANDBREDD, KORTA SVARSTIDER
HANDSORTERADE, VÄLTESTADE MINNESKRETSAR
SOLID VÄRMESPRIDARE I ALUMINIUM
PCB MED ANPASSAD PRESTANDA
MAXIMAL BANDBREDD, KORTA SVARSTIDER
HANDSORTERADE, VÄLTESTADE MINNESKRETSAR
SOLID VÄRMESPRIDARE I ALUMINIUM
PCB MED ANPASSAD PRESTANDA
BRED KOMPATIBILITET
Optimerade för den senaste generationen DDR5-kompatibla INTEL-moderkort.
Tech Specs
| Memory Size | 48GB (2 x 24GB) |
|---|---|
| Tested Latency | 38-50-50-128 |
| Tested Speed | 8000 MT/s |
| Tested Voltage | 1.40V |
| SPD Voltage | 1.1V |
| Speed Rating | PC5-64000 (DDR5-8000) |
| SPD Speed | 4800MHz |
| SPD Latency | 40-40-40-77 |
| Performance Profile | Intel XMP |
| Package Memory Format | CUDIMM |
| Package Memory Pin | 288 |
|---|---|
| Weight | 0.13kg |
| Heat Spreader | Aluminum |
| Fan Included | No |
| Memory Color | SILVER |
| Memory Compatibility | Intel 800 Series |
| Memory Detail Compatibility | Intel 800 Series |
| Memory Type | DDR5 |
| Power Draw | Extreme OC PMIC |



