KEEP IT COOL
Fits up to 7x 120mm or 4x 140mm cooling fans, along with multiple radiators including a 360mm in front or in the roof.

Programvaran CORSAIR iCUE förvandlar hela ditt system till en enhet och skapar ett helt integrerat ekosystem med intuitiv styrning.LÄS MER
TAKE IT IN
Fits up to 7x 120mm or 4x 140mm cooling fans, along with multiple radiators including a 360mm in front or in the roof.

WELCOME TO THE LIGHT SHOW
PLUG IN
SAVE EVERYTHING
TAKE A GOOD LOOK
Vår prisbelönta kundtjänst ser till att du alltid kan använda våra produkter utan problem.
| Case Supported | Mini-ITX | MicroATX | ATX | E-ATX (305mm x 277mm) |
|---|---|
| Case Height | 446mm |
| Case Length | 476mm |
| Case Width | 214mm |
| Motherboard Support | Mini-ITX, Micro-ATX, ATX, E-ATX (305mm x 277mm) |
| Color | BLACK |
| Case Size | Mid-Tower |
| Radiator Compatibility | 120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm |
| Case Window | Tempered Glass |
| Compatible Liquid Coolers | H60, H100i, H115i, H150i |
| Case Warranty | 2 Year |
| Internal 2.5" Drive Bays | 2 |
| Maximum CPU Cooler Height | 165mm |
| Maximum PSU Length | 220mm |
| Case Front IO | (2x) USB 3.2 Gen 1 Type-A, (1x) Audio in/out |
| Maximum GPU Length | 400mm |
| Weight | 8.27kg |
| Case Expansion Slots | 7 |
| Case Power Supply | ATX |
|---|---|
| Radiator Support - Top | 360mm, 280mm, 240mm |
| Radiator Support - Front | 360mm; 280mm; 240mm |
| Radiator Support - Bottom | None |
| Radiator Support - Side | None |
| Radiator Support - Rear | 120mm |
| Fan Support - Top | 3x 120mm, 2x 140mm |
| Fan Support - Front | 3x 120mm; 2x 140mm |
| Fan Support - Bottom | None |
| Fan Support - Side | None |
| Fan Support - Rear | 1x 120mm |
| Reverse Connector Motherboard Support | No |
| Included Fans | AR RGB Series |
| Dust Filtration | No |
| Cable Routing Space | 28mm |
| RapidRoute Included | No |
| Right Side Panel | Steel |
| Vertical Mount Support | Unsupported |