3500X
MID-TOWER PC CASE
MID-TOWER PC CASE
VERSATILITY BUILT-IN
THE AIR IN THERE
3500X ger dig avancerade designfunktioner i ett vanligt PC-format med många praktiska funktioner som gör det enkelt att bygga.
Anpassa kylningen med plats för upp till 10 st. 120 mm-fläktar och flexibla kylarmonteringsmöjligheter (upp till 360 mm) i taket och på sidan.
3500X har gott om plats för att kyla ner riktigt ambitiösa byggen.
Vår prisbelönta kundtjänst ser till att du alltid kan använda våra produkter utan problem.
©2024 Activision Publishing, Inc.
ACTIVISION, CALL OF DUTY, and CALL OF DUTY BLACK OPS are trademarks of Activision Publishing, Inc. All other trademarks and trade names are the property of their respective owners.
| Case Supported | Mini-ITX, Micro-ATX, ATX, E-ATX (305mm x 277mm) |
|---|---|
| Case Height | 506 |
| Case Length | 460 |
| Case Width | 240 |
| Material | Steel, Tempered Glass |
| Motherboard Support | Mini-ITX, Micro-ATX, ATX, E-ATX (305mm x 277mm) |
| Color | BLACK |
| Case Size | Mid-Tower |
| Radiator Compatibility | 120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm |
| Case Window | Tempered Glass |
| Compatible Liquid Coolers | H60, H100, H115, H150 (All Series) |
| Case Warranty | 2 Year |
| Internal 3.5" Drive Bays | 2 |
| Internal 2.5" Drive Bays | 2 |
| Maximum CPU Cooler Height | 170mm |
| Maximum PSU Length | 180mm |
| Case Front IO | (1x) USB 3.2 Gen 2 Type-C, (2x) USB 3.2 Gen 1 Type-A, (1x) Audio in/out |
| Maximum GPU Length | 410mm |
| Weight | 9.71kg |
| Case Expansion Slots | 7 Horizontal (or 4 Vertical) |
| Case Power Supply | ATX |
|---|---|
| Radiator Support - Top | 360mm, 280mm, 240mm |
| Radiator Support - Front | None |
| Radiator Support - Bottom | None |
| Radiator Support - Side | 360mm, 280mm, 240mm |
| Radiator Support - Rear | 1x 120mm |
| Fan Support - Top | 3x 120mm; 2x 140mm |
| Fan Support - Front | None |
| Fan Support - Bottom | 3x 120mm; 1x 140mm |
| Fan Support - Side | 3x 120mm; 2x 140mm |
| Fan Support - Rear | 1x 120mm |
| Front IO Motherboard Connections | 1x HD Audio; 1x USB 3.2 Gen1; 1x USB-3.2 Gen2 Type-E; 1x F_PANEL |
| Reverse Connector Motherboard Support | Yes |
| Included Fans | No Fans Included |
| Dust Filtration | Yes |
| Cable Routing Space | 45mm |
| RapidRoute Included | Compatible (Sold Separately) |
| Left Side Panel | Tempered Glass |
| Right Side Panel | Steel |
| Vertical Mount Support | Supported (Riser Card Sold Separately) |