iCUE LINK XH505i
RX 360 RGB
CUSTOM COOLING KIT
CORSAIR iCUE软件可将您的全套设备联系在一起,打造成一个具有直观控制的完全沉浸式生态系统。了解更多信息
CUSTOM COOLING KIT
CPU WATER BLOCK
PUMP / RESERVOIR COMBO
PC COOLING FANS
PREMIUM RADIATOR
INTELLIGENTLY CONTROLLED
| Lighting | RGB |
|---|---|
| Compatible Materials | Only mix with other copper / brass products |
| Thermal Material | Pre-applied thermal paste |
| Socket Compatability | Intel 1700 | Intel 1851 | AMD AM5 | AMD AM4 |
| Port Thread | G1/4" BSPP |
| Radiator Thickness | 30mm |
| Max Operating Temperature | 60°C coolant temperature |
| Pump Type | Flow Drive MAX |
| Fluid Chamber Material | Nylon |
| Compatible Coolants | CORSAIR XL or equivalent |
|---|---|
| Color | BLACK |
| Cooling Warranty | 2 Year |
| Cold Plate Material | Nickel-Plated Copper |
| Number of Fans | 3 |
| Radiator Dimensions | 396mm x 120mm x 30mm |
| Model | Custom Cooling Kit |
| Weight | 6.821kg |