null
K60 PRO TKL RGB无数字键光学机械游戏键盘 — CORSAIR OPX按键开关 — (IT)
CORSAIR K60 PRO TKL RGB无数字键光学机械游戏键盘配备CORSAIR OPX光学机械按键开关,采用结实耐用的拉丝铝框架,外型紧凑,性能出色。
Features
支持iCUE的产品
CORSAIR iCUE软件可将您的全套设备联系在一起,打造成一个具有直观控制的完全沉浸式生态系统。了解更多信息
SKU: CH-911D01A-IT
- 概览
- 技术规格
- 下载
- 指南
- 包装内容物
技术规格
| Keyboard CUE Software | Supported in iCUE |
|---|---|
| Media and Volume Controls | Yes |
| Keyboard Size | Tenkeyless |
| Wrist Rest Included | No |
| Keyboard Report Rate | Up to 8,000Hz |
| On Board Memory | Yes |
| Keyboard Product Family | K60 |
| Keyboard Type Size | K60 |
| Size | Tenkeyless |
| Adjustable Height | Yes |
| Wired Connectivity | USB 3.0 or 3.1 Type-A |
| Keyboard Connectivity | Wired |
| Keyboard Cable Material | Tangle-free rubber |
| Wrist Rest | No |
|---|---|
| WIN Lock | FN Shortcut |
| Media Controls YN | Yes |
| Media Keys | FN Shortcuts |
| Key Rollover | Full Key (NKRO) with 100% Anti-Ghosting |
| Keyboard Matrix | 88 Keys |
| Key Switches | CORSAIR OPX Optical-Mechanical |
| Keyboard Layout | IT |
| Keyboard Warranty | 2 Year |
| Keyboard Compatibility | PC, Mac, or XBOX One with USB 3.0 or 3.1 Type-A port|Windows® 10 or macOS® 10.15|Internet connection for iCUE software download |
| HID Keyboard Report Rate | Up to 8,000Hz |
| Weight | 0.7kg |


