null
Vengeance® Series 64GB (2 x 32GB) DDR4 SODIMM 2400MHz CL16 Memory Kit
Corsair Vengeance Series DDR4 SODIMM memory modules are designed for high performance on 6th generation Intel Core systems. No configuration is required to take advantage of the higher speed – just plug it in and go.
Features
支持iCUE的产品
CORSAIR iCUE软件可将您的全套设备联系在一起,打造成一个具有直观控制的完全沉浸式生态系统。了解更多信息
内存测试速度免责声明
* 需要通过超频/调整PC BIOS实现。最高速度和性能取决于主板、CPU等系统组件。
SKU: CMSX64GX4M2A2400C16
- 概览
- 技术规格
- 下载
- 指南
- 包装内容物
技术规格
| Memory Size | 2 x 32GB memory modules |
|---|---|
| Tested Latency | 16-16-16-39 |
| Tested Speed | 2400 MT/s |
| Tested Voltage | 1.2V |
| SPD Voltage | 1.2V |
| Speed Rating | PC4-19200 (2400MHz) |
| SPD Speed | 2400MHz |
| SPD Latency | 16-16-16-39 |
| Memory Series | VENGEANCE SODIMM |
|---|---|
| Package Memory Pin | 260 |
| Weight | 0.03kg |
| Fan Included | No |
| Memory Compatibility | Intel 300 Series,Intel 400 Series,Intel 500 Series |
| Memory Detail Compatibility | Intel 300 Series,Intel 400 Series,Intel 500 Series |
| Memory Type | DDR4 |
