CORSAIR K65 RGB MINI 60% Mechanische Gaming-Tastatur – CHERRY MX SPEED – Weiß
Die mechanische CORSAIR K65 RGB MINI 60 % Gaming-Tastatur kombiniert herausragende Performance mit Mobilität und verfügt über AXON Hyper-Processing-Technologie, mechanische CHERRY MX SPEED-Tastenschalter und außergewöhnliche Anpassungsmöglichkeiten in einem kompakten Design.
€139,99Current price: 139,99 €
SKU: CH-9194114-DE
€139,99Current price: 139,99 €
- Überblick
- Technische Daten
- Downloads
- Hilfe-Anleitungen
- Lieferumfang
FUNKTIONSPROFIL
SIE BESTIMMEN, WO ES LANGGEHT
Technische Daten
| Keyboard CUE Software | Supported in iCUE |
|---|---|
| Media and Volume Controls | Yes |
| Keyboard Size | 60% |
| Wrist Rest Included | No |
| Keyboard Report Rate | Up to 8,000Hz with AXON |
| On Board Memory | 8MB |
| Onboard Profiles | Up to 50 |
| Addtl Colored Textured Keycaps | Polycarbonate radiant spacebar and CORSAIR logo ESC keycaps |
| Keyboard Product Family | K65 |
| Keyboard Type Size | K65 |
| Size | 60% |
| Spill Dust Resistant | 0.6 |
| Adjustable Height | No |
| Wired Connectivity | USB 3.0 or 3.1 Type-A |
| Keyboard Connectivity | Wired |
| Keyboard Dimensions | 294mm x 105mm x 44mm |
|---|---|
| Keyboard Cable Material | Braided |
| Wrist Rest | No |
| WIN Lock | FN Shortcut |
| Media Controls YN | Yes |
| Media Keys | FN Shortcuts |
| Key Rollover | Full Key (NKRO) with 100% Anti-Ghosting |
| Keyboard Matrix | 62 Keys |
| Key Switches | CHERRY MX SPEED |
| Keyboard Layout | DE |
| Keyboard Backlighting | RGB |
| Keyboard Warranty | 2 Year |
| Keyboard Compatibility | PC, Mac, or XBOX One with USB 3.0 or 3.1 Type-A port|Windows® 10 or macOS® 10.15|Internet connection for iCUE software download |
| HID Keyboard Report Rate | Up to 8,000Hz with AXON |
| Weight | 0.57kg |


