2 年保証
世界トップクラスのサポート
当社のサービスは受賞歴を誇ります。安心して製品をご利用ください。
その他の考慮するべきこと
CORSAIR PC DIY PRECISION TOOLKIT
iCUE LINK RX120 RGB 120mm PWM Fan Triple Starter Kit
iCUE LINK TITAN 240 RX LCD Liquid CPU Cooler
RMx Series RM850x Fully Modular Power Supply (EU)
ミッドタワー PC ケース
汎用性を内蔵
エアを活かす
メインストリーム PC のフォーマットに最新の設計アプローチを採用した 3500X は、便利な機能を備えているので、構築の手間がかかりません。
最大 10 基の 120mm ファンを搭載可能なスペース、そして側面や上面に最大 360mm のラジエーターなどを取り付けられる汎用性の高いオプションで冷却セットアップをカスタマイズできます。
3500X は最も野心的なビルドを収納し、冷却するのに十分すぎるほどのスペースがあります。
当社のサービスは受賞歴を誇ります。安心して製品をご利用ください。
| Case Supported | Mini-ITX, Micro-ATX, ATX, E-ATX (305mm x 277mm) |
|---|---|
| Case Height | 506 |
| Case Length | 460 |
| Case Width | 240 |
| Material | Steel, Tempered Glass |
| Motherboard Support | Mini-ITX, Micro-ATX, ATX, E-ATX (305mm x 277mm) |
| Color | WHITE |
| Case Size | Mid-Tower |
| Radiator Compatibility | 120mm, 140mm, 240mm, 280mm, 360mm |
| Case Window | Tempered Glass |
| Compatible Liquid Coolers | H60, H100, H115, H150 (All Series) |
| Case Warranty | 2 Year |
| Internal 3.5" Drive Bays | 2 |
| Internal 2.5" Drive Bays | 2 |
| Maximum CPU Cooler Height | 170mm |
| Maximum PSU Length | 180mm |
| Case Front IO | (1x) USB 3.2 Gen 2 Type-C, (2x) USB 3.2 Gen 1 Type-A, (1x) Audio in/out |
| Maximum GPU Length | 425mm |
| Weight | 9.71kg |
| Case Expansion Slots | 7 Horizontal (or 4 Vertical) |
| Case Power Supply | ATX |
|---|---|
| Radiator Support - Top | 360mm, 280mm, 240mm |
| Radiator Support - Front | None |
| Radiator Support - Bottom | None |
| Radiator Support - Side | 360mm, 280mm, 240mm |
| Radiator Support - Rear | 1x 120mm |
| Fan Support - Top | 3x 120mm; 2x 140mm |
| Fan Support - Front | None |
| Fan Support - Bottom | 3x 120mm; 1x 140mm |
| Fan Support - Side | 3x 120mm; 2x 140mm |
| Fan Support - Rear | 1x 120mm |
| Front IO Motherboard Connections | 1x HD Audio; 1x USB 3.2 Gen1; 1x USB-3.2 Gen2 Type-E; 1x F_PANEL |
| Reverse Connector Motherboard Support | Yes |
| Included Fans | No Fans Included |
| Dust Filtration | Yes |
| Cable Routing Space | 45mm |
| RapidRoute Included | Compatible (Sold Separately) |
| Left Side Panel | Tempered Glass |
| Right Side Panel | Steel |
| Vertical Mount Support | Supported (Riser Card Sold Separately) |